Month: Grudzień 2015

Jakie znaczenie ma ochrona środowiska?

Nasz współczesny świat zmienia się w niewiarygodnym tempie. Właściwie każdego tygodnia dowiadujemy się o zupełnie nowym aspekcie codziennego życia, do czego musimy się dostosowywać, aby normalnie funkcjonować. Nie pozostaje nam nic innego jak śledzenie zróżnicowanych zagadnień, dzięki czemu możemy być „na bieżąco”. Jest to szczególnie ważne na płaszczyźnie życia zawodowego, gdzie musimy wykazywać się wysokimi kompetencjami. Przykładowo, raport oddziaływania na środowisko Poznań jest czymś, co pojawiło się stosunkowo niedawno.

Read More

Nasza natura należy do nas?

Wielu jest ludzi, którzy uważają, że ze środowiskiem naturalnym można robić wszystko, co dusza zapragnie, bo w końcu to człowiek jest istotą myślącą. Prawda jest jednak taka, że ciągłe poszukiwanie zysków i rabunkowe zachowania w lasach sprawiają, że świat natury ubożeje w oczach. Gorsze powietrze, brudna woda, pełno śmieci… Przecież nie tego chcemy. Aby uniknąć zwiększania się zanieczyszczeń w przyrodzie, administracja polska zobowiązuje wszystkich potencjalnych inwestorów do tego, by zdali raport oddziaływania na środowisko Poznań. 

Read More

Świadkowie natury

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami ekologii, to z pewnością ocena oddziaływania na środowisko Poznań jawi się nam jako przeszkoda w realizowaniu rozwoju gospodarczego. Prawda jest jednak taka, że decyzja środowiskowa Poznań tylko i wyłącznie skupia się na tym, aby zabezpieczone zostały naturalne dobra, które mogłyby być utracone poprzez ekspansywną gospodarkę. Inwestorzy bardzo często szukają zysku zapominając o tym, że może on się wiązać z utratą niematerialnych skarbów, jakimi są flora i fauna. 

Read More

Nasza natura w naszych rękach

Człowiek jest częścią natury i z tej racji ocena działalności na środowisko Poznań chroni każdego z nas przed szkodliwymi skutkami inwestycji powstających jak grzyby po deszczy nie tylko na terenach miejskich, ale coraz częściej także i na wsiach. Warto pamiętać, że decyzja środowiskowa Poznań nigdy nie ma na celu tego, aby ograniczyć jakiegokolwiek biznesmena! Istnieje ona wyłącznie po to, by dbać o dobro wspólne – o wiele ważniejsze niż to typowo prywatne. 

Read More

Biznes i natura

Niejednokrotnie zdarzało się, że plany biznesowe były pokrzyżowane poprzez naturę, która nie dawała za wygraną. Jak to możliwe? Okazuje się bowiem, że tam, gdzie matka ziemia wyjątkowo mocny pozostawiła po sobie ślad, nie można działać tak jak w miastach i miejscach wysoko zurbanizowanych. Dzięki temu, że zachowujemy zdrowy rozsądek, możemy chronić siebie i przyszłe pokolenia przed atakującą ekspansją rynkową zmierzającą do tego, by wszędzie zarabiać pieniądze. 

Read More